Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena.
Šventajame rašte teigiama, kad žmonės senais laikais kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti. Kalbininkai taip pat tvirtina, kad visos dabartinės pasaulio kalbos išsirutuliojo iš vienos kalbos – prokalbės.
Nuo pat skirtingų kalbų paplitimo, žmonės siekė rasti bendrą kalbą, kuria būtų galima susikalbėti atsidūrus bet kuriame pasaulio krašte. Tam buvo du būdai: paskelbti pasauline kalba kurią vieną iš egzistuojančių ar sukurti visiškai naują, dirbtinę. Pirmuoju atveju po pasaulį plačiau paplito anglų kalba, tačiau daugybė tautų nenori nusileisti ir bendrauti svetima kalba. Buvo bandyta kurti dirbtinę kalbą – esperanto. Tačiau ji, nepaisant to, kad lengvai išmokstama, nelabai paplito. Bendromis dirbtinėmis kalbomis galima laikyti simbolines kalbas: mimikos, tam tikrų gestų, kelio ženklų ir pan.
Lietuva - įvairiatautė šalis. Nuo kunigaikščio Vytauto laikų garsėjo pakantumu ir toleracija kitoms tautoms, skatinimu puoselėti savas tradicijas. Drįstu manyti, kad tokie ir likome.
Taigi raginu visus vartoti savo gimtąją kalbą kuo taisyklingiau.
Ir nebijokime pasakyti: aš - lietuvė, mano gimtoji kalba - lietuvių kalba, o aš rusas, mano gimtoji kalba - rusų kalbą...
Didžiuokimės tuo turtu, kurį suteikė tėvai, seneliai, proseneliai.
Šaltinis:
http://www.day.lt
Nuotraukos:
http://www.myspace.com/artsavinglifewithmusic
http://az.atn.lt
http://az.atn.lt
2 komentarai:
Aš branginu ir gerbiu mūsų gimtąją kalbą! Graži ji.
Gera girdėti ;-)
Rašyti komentarą